DLA TECHNIKÓW

DLA TECHNIKÓW  >  Pozostałe

Aloesowy krem do rąk

Ochronny krem do rąk z dodatkiem witaminy A+E. Przeznaczony do pielęgnacji skóry dłoni stomatologów i techników dentystycznych oraz innych pracowników medycznych.
Dissol

Chromatyczny materiał do usuwania resztek gipsów i alginatów z protez dentystycznych i z łyżek wyciskowych. Eliminuje potrzebę uciążliwego i pracochłonnego mechanicznego usuwania resztek gipsu i alginatu. W czasie rozpuszczania gipsów lub alginatów roztwór roboczy ulega stopniowemu odbarwieniu. Preparat można używać wielokrotnie aż do zaniku barwy.
Izo-Sol

Preparat błonkotwórczy służy do izolacji akrylu od gipsu. Preparat nie zawiera formaldehydu. Posiada działanie bakteriostatyczne. Umożliwia łatwe rozdzielenie form gipsowych po polimeryzacji. Tworzy bardzo cienką i gładką błonę co gwarantuje maksymalną wierność odwzorowania. Może być stosowany do izolowania gipsu od żywic akrylowych i gipsu od gipsu.
Pasta polerska

Pasta polerska - preparat przeznaczony do nadania ostatecznego połysku wstępnie wygładzonych powierzchni. Może być stosowany do polerowania detali wykonanych z żywic akrylowych oraz metali. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do polerowanej powierzchni, nie spływa w czasie obróbki.
Pasta polerska w kamieniu

Pasta polerska w kamieniu – zielona do polerowania metali, biała do akryli. Odpowiednia pasta polerska to nie tylko wygoda i komfort pracy technika dentystycznego. Uzyskana za jej pomocą gładka powierzchnia zapewnia łatwość utrzymania dobrej higieny protezy w jamie ustnej pacjenta oraz zmniejsza ryzyko tworzenia się płytki nazębnej (plaque) i kamienia nazębnego. Gwarancją uzyskania takiej powierzchni jest pasta polerska w kamieniu do polerowania na wysoki połysk.
Pumeks

Pumeks do obróbki powierzchni protez (polerowanie elementów akrylowych i metalowych)
Sandbag

Piaski do piaskowania metalowych elementów protez
Wosk modelowy

Wosk modelowy – materiał pomocniczy do wykonywania prac w pracowniach techniczno-dentystycznych i gabinetach stomatologicznych.

Rodzaje:

– wosk miękki – tzw. zimowy

– wosk twardy – tzw. letni

Zastosowanie:

Wosk modelowy w technice dentystycznej stosowany jest jako materiał pomocniczy przy wykonywaniu plastycznego wzorca protez ruchomych, koron tymczasowych oraz licówek, które na późniejszym etapie prac zostają zastąpione przez właściwe tworzywo protezy.

W protetyce stomatologicznej woskowy wzornik zwarciowy służy do rejestracji przestrzennej ustawienia żuchwy i szczęki. Woskowe kęski zwarciowe używane są: w procesie wykonywania protez stałych; przy rejestracji różnych położeń żuchwy w przenoszeniu danych przy pomocy łuku twarzowego na indywidualnie regulowany artykulator; do tworzenia tzw. „zgryzu konstrukcyjnego”.

Denture cleaner

Denture cleaner płyn i proszek - preparaty służące do profesjonalnego i kompleksowego czyszczenia wszystkich rodzajów protez ruchomych.

Proszek dzięki swym właściwościom czyszczącym skutecznie usuwa przebarwienia powstałe w wyniku spożywanych pokarmów lub palenia nikotyny.

Płyn skutecznie rozpuszcza kamień nazębny oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy.
Krem regenerujący do pielęgnacji rąk i ciała

Nowy regenerujący krem zalecany do pielęgnacji skóry dłoni stomatologów i techników dentystycznych oraz innych pracowników medycznych. Przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, narażonej na działanie czynników zewnętrznych oraz wymagającej zwiększonej ochrony np. ze względu na częsty kontakt ze środkami chemicznymi. Szczególnie polecany do pielęgnacji miejsc najbardziej narażonych na przesuszenie, tj. dłoni, łokci, kolan, stóp.